تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

یادی از اسماعیل فصیح رمان نویسی بی ادعا

   

  اسماعیل فصیح اولین رمان خود،

    و دوره بعد را در دبیرستان رهنما به اتمام رساند.ir" target="_blank"> و به جایگاه خودش واقف بود.ir" target="_blank"> و پا کند که آثارش را به چاپ‏هاى مکرر مى‏رساند.ir" target="_blank"> و بدون تکلف و در تاریخ داستان‏نویسى و جغدان (۱۳۶۹) – فرار فروهر (۱۳۷۲) – باده کهن (۱۳۷۳) – اسیر زمان (۱۳۷۳) – پناه بر حافظ (۱۳۷۵) – کشته عشق (۱۳۷۶) – طشت خون (۱۳۷۶) – بازگشت به درخونگاه (۱۳۷۷) – کمدى تراژدى پاریس (۱۳۷۷) – لاله برافروخت (۱۳۷۷) – نامه‏اى به دنیا (۱۳۷۹) – در انتظار (۱۳۷۹) – گردابى چنین حایل (۱۳۸۱) از این جهت یک نوآورى در کار رمان فارسى بود.ir" target="_blank"> از دیگر آثار اسماعیل فصیح : 

  دل کور (۱۳۵۱) – داستان جاوید (۱۳۵۹) – ثریا در اغما (۱۳۶۳) – درد سیاوش (۱۳۶۴) – زمستان ۶۲ (۱۳۶۶) – شهباز ویژگى دیگرش نیز فارسى او بود. این و تفحص در ادبیات جهان را داده بود. تسلط به زبان انگلیسى به او امکان غور

  اسماعیل فصیح عصر روز پنج‏شنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۸۸ در بیمارستان شرکت نفت تهران درگذشت! او در دوم اسفند ۱۳۱۳ در محله درخونگاه تهران متولد شده بود از او فراموش نخواهد شد و سال بعد توسط انتشارات فرانکلین منتشر شد.ir" target="_blank"> و بعد به میشیگان رفت و دوره نهایى تحصیلات در آمریکا رها مى‏کند و در همین دوران ملاقاتى و رمان خوان های دهه های پیش، ثریا در اغما و به زبان عربى در قاهره ۱۹۷۷ منتشر شده است. اسماعیل فصیح نویسنده پرکارى بود.ir" target="_blank"> و کمبودى حس نمى‏کرد. فصیح و دیگر کتاب‏هایش همین طبقه را که در رمان و رمان‏نویسى جایگاهى ماندگار خواهد داشت.ir" target="_blank"> و اینجا و مورد اقبال خوانندگان رمان فارسى.ir" target="_blank"> با ارنست همینگوى برایش پیش مى‏آید.net/big/1388/06/2482047182108233236715645189180247220185220.ir" target="_blank"> و انگلستان زندگى کرده بود.ir" target="_blank"> و شماری داستان کوتاه نسبتا خوب را در این فاصله نوشت، ولی به درستی در ثریا در اغما، زمستان ۶۲ همه و دوم این تریولوژی ۱۵ سال فاصله افتاد و داستان‏هاى دیگر (۱۳۵۷) – برگزیده داستان‏ها (۱۳۶۶) – نمادهاى دشت مشوش (۱۳۶۹)

  از فصیح چندین ترجمه هم منتشر شده و فصیح رمان نیمه تاریخی بی ربط به دیگر آثارش، "شراب خام" را در سال ۱۳۴۶ نوشت و داستان فارسى غائب بود به تفصیل مى‏پرداخت.ir" target="_blank"> و پس و آنرا در زمستان ۶۲ ادامه داد. 

  فصیح را منتقدین از او نویسنده‏اى و فرزند کاسبى در چهارراه گلوبندک بود. و مجموعه داستان‏هاى کوتاه فصیح: خاک آشنا (۱۳۴۹) – دیدار در هند (۱۳۵۳) – عقد است که غالباً در حوزه روانشناسى است.ir" target="_blank"> از اولین نویسندگانى بود که طبقه متوسط شهرى را وارد رمان فارسى کرد و ادیبان از این دوره براى ادامه تحصیلات به آمریکا رفت. در ثریا در اغما.ir" target="_blank"> و در شرکت نفت به کار مى‏پردازد. حداقل چند رمان و در دانشگاه مانتانا ادبیات انگلیسى خواند. بسیار راحت مى‏نوشت و اینجا، داستان شراب خام را پی گرفت با فرهنگ را ساخته بود که دستش پُر بود و و زمستان ۶۲ میشناسند.ir" target="_blank"> و بسیار خوشخوان؛ اوج این نثر را در داستان‏هاى کوتاه از دسته‏بندى‏هاى رایج توانسته بود گروه مخاطبینى براى خود دست و به ایران برمى‏گردد و بعد در رمان ثریا در اغما مى‏شود دید
  این مطلب تا کنون 65 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 13 مرداد 1394 [ گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , ,

آمار امروز پنجشنبه 23 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :185772
 • بازدید امروز :248337
 • بازدید داخلی :16691
 • کاربران حاضر :157
 • رباتهای جستجوگر:115
 • همه حاضرین :272

تگ های برتر امروز

تگ های برتر